Místo Mega nápadů přicházejí Projekty pro město. Hlasovat se začne již v listopadu

23. 10. 2023
PROJEKTY PRO MĚSTO

Na projekt chebského participativního rozpočtu s názvem Mega nápady nyní navazují Projekty pro město. Přestože jejich princip je poněkud odlišný, participace občanů na tvorbě rozpočtu města zůstává zachována.

V rámci Mega nápadů bylo ve třech ročnících zrealizováno 35 návrhů s celkovými náklady přes 17 milionů korun. Podle pravidel občané zasílali své nápady včetně odhadu celkových nákladů na realizaci. Právě ten však v některých případech neodpovídal pozdějším skutečným nákladům, které byly občas až několikanásobné.

Jak to tedy bude nyní? V rámci Projektů pro město bude občanům předložen seznam deseti investičních projektů, u kterých již město provedlo potřebnou předprojektovou přípravu, což by mělo výrazně usnadnit i urychlit vlastní realizaci. Občané pak prostřednictvím hlasování určí pořadí projektů. Tři, které získají nejvíce hlasů, se budou realizovat.

Město na Projekty pro město vyčlenilo 6 milionů korun, což je o milion více, než tomu bylo v případě Mega nápadů.

I nadále se budou přijímat návrhy a nápady občanů, které budou zařazeny do tzv. zásobníku projektů a budou posuzovány z hlediska realizovatelnosti pro další využití. Je tedy možné, že některé z nich se objeví v dalších ročnících Projektů pro město.

Bližší informace o jednotlivých letošních Projektech pro město i o blížícím se hlasování, které bude probíhat v termínu od 20. listopadu do 3. prosince 2023, zveřejníme v nejbližších dnech.

Sdílejte článek s ostatními!
Facebook
Twitter
Email

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další aktuality